Світ

Майже через століття з’явився новий лідер продажів авто у США

Японський виробник автомобілів Toyota Motor випередив General Motors з продажу в США, і вперше з 1931 року група компаній Детройт не очолила список. За даними Reuters, минулого року Toyota продала 2,332 мільйона нових автомобілів, а GM – 2,218 мільйона.

Продажі GM у США впали на 13% у 2021 році, тоді як Toyota повідомила про зростання на 10%. Востаннє американський концерн мав нижчий результат у 2010 році – 2,202 млн. У 2020 році GM фінішувала на першому місці з 2,55 млн, а Toyota та Ford – 2,11 млн та 2,04 млн відповідно.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Результат на 2021 рік частково пов’язаний із кризою нестачі напівпровідників, яка торкнулася світової автомобільної промисловості. Це змусило великих виробників зосередитись на своїх найбільш прибуткових моделях, що позначилося на їх ринкових показниках.

GM був найбільшим дилером автомобілів у США з 1931 року, коли він випередив Ford, нагадує Automotive News. Тим не менш, Toyota прийняла успіх, не здійнявши шуму, заявивши, що для японського виробника ніколи не було пріоритетом бути номером один.

«Для нас це досягнення не так важливо, і ми не маємо наміру використовувати його для будь-якої реклами. Ми вдячні нашим постійним клієнтам, які залишаються нашим головним пріоритетом», – сказав старший віце-президент Джек Холліс.

Аналітики визнають, що Toyota справляється з нестачею чіпів краще, ніж інші автовиробники. У свою чергу, GM оголосила, що у них був дуже успішний рік у Сполучених Штатах з продажу повнорозмірних позашляховиків і великих пікапів, зосередивши увагу на прибутковості. У концерні впевнені, що після нормалізації постачання електронних компонентів повернуть собі перше місце з продажу в США.

Back to top button