Світ

Листопадові продажі автомобілів: Дилери не можуть продати те, що не можуть зробити заводи

Американські дилери продають нові легкові та вантажні автомобілі так само швидко, як заводи встигають їх виробляти. Імовірно, дилери могли б продавати набагато більше, якби їм було що продавати, оскільки покупці розхоплюють усе, що є за рекордно високими цінами.

Але дефіцит нових легкових і вантажних автомобілів, що триває, – в основному через брак комп’ютерних чіпів – як очікується, призведе до зниження продажів автомобілів в США в листопаді четвертий місяць поспіль і продовжить сприяти зростанню цін, кажуть прогнозисти.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За даними TrueCar Inc., очікується, що в листопаді місячні продажі автомобілів становитимуть менше 1,1 мільйона легкових та вантажних автомобілів. Це на 15% менше, ніж у листопаді 2020 року.

Аналітики JD. Power та LMC Automotive дали аналогічний прогноз продажів автомобілів 24 листопада, в якому також йдеться, що середня ціна операції в листопаді склала 44 043 долари, що є рекордом для листопада і шостим місяцем поспіль перевищує 40 000 доларів.

Обидва прогнози звинувачують у листопадовому падінні продажів та високих цінах низький рівень товарних запасів, оскільки споживчий попит залишається високим.

Аналітики повідомили, що в листопаді запаси доступних нових легкових і вантажних автомобілів разом узятих були нижчими за 1 мільйон, що стало четвертим місяцем поспіль нижче за 1 мільйон. За обставин, що склалися, виробники скоротили заводські знижки.

“Стимули все ще знижуються. Ціни все ще зростають. Я б не сказав, що існує баланс між попитом та пропозицією”, – сказав Нік Вулард, провідний галузевий аналітик TrueCar, у телефонному інтерв’ю 23 листопада, того ж дня, коли TrueCar опублікував свій прогноз продажу автомобілів на листопад

Вулард сказав, що є деякі ознаки того, що дефіцит товарно-матеріальних запасів, можливо, перестав посилюватись для деяких марок та деяких нових моделей. Але в середньому відновлення запасів буде повільним, сказав він.

“Всі шукають ознаки того, що ситуація поновлюється”, – сказав Вулард. “Ми бачимо достатньо ознак, причому досить тривалих, щоб думати, що найгірше, можливо, позаду”.

Back to top button