Локалізація виробництва автомобілів в РФ досягла 76 відсотків

У минулому році автопром Російської Федерації вийшов на рівень локалізації виробництва в 75,6 відсотка. Це майже відповідає запланованим 80%, яких виробництва неодмінно в найближчі роки досягнуть, заявив на 17-му Російському Автомобільному Форумі Олексій Рахманов, заступник міністра промисловості і торгівлі РФ.

На сьогоднішній день, за інформацією зам.министра, найбільший рівень локалізації демонструють ВАТ “АвтоВАЗ”, ВАТ ” Автофрамос”, ТОВ “ОАД”, ВАТ “КАМАЗ” та ТОВ “Мерседес- Бенц Транс Восток”.

Такий успіх досягнуто завдяки впевненій політики держави щодо підтримки розвитку автопрому і стимулювання автопродажів.

Говорячи про підтримку автовиробників пан Рахманов зазначив, що на субсидії з технічного переозброєння підприємств торік було витрачено близько 4 млрд. рублів.

Державна підтримка триватиме й цього року, запевнив чиновник, – “Прийнято низку постанов щодо компенсації автовиробникам наслідків вступу до СОТ”. Це є цілий блок субсидій з компенсації частини виробничих витрат, який передбачає зокрема компенсацію витрат на робочу силу, енергоресурси, проведення НДДКР і виробництво автомобілів екологічних класів ЄВРО-4 та ЄВРО-5. Також планується субсидування закупівель автобусів і транспорту для ЖКГ, що працюють на газомоторному паливі. У 2014 році буде застосований “національний режим” при закупівлі органами виконавчої влади 42000 од. автотарнспортной техніки виготовленої на території ЄЕП.

Говорячи про прогнози виробництва та реалізації автомобільної техніки на поточний рік, пан Рахманов зазначив, що очікує реалізацію песимістичного сценарію для ринку, за яким падіння продажів становить 6,5% до показника минулого року. Варто відзначити, що оптимістичний прогноз Мінпромторгу РФ також передбачав падіння на російському ринку, в межах одного відсотка.

Не дивлячись на невтішні очікування по ринку, базовий прогноз в галузі виробництва для російського автопрому залишається позитивний, очікується зростання на 1,5 відсотка, зазначив Олексій Рахманов.