НовиниСвіт

Китайські стартапи обігнали Tesla за темпами нарощування виробництва

Китайські компанії з виробництва електромобілів прагнуть нарощувати виробництво швидше, ніж це робила Tesla в перші роки свого існування, пише CNBNC.

Стартап Xpeng Inc, зареєстрований в США, заявив в понеділок, що виробив 100 тис. автомобілів – це сталося через шість років після запуску компанії.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Стартап з виробництва електромобілів Nio досяг рубежу в 100 тис. авто в квітні. Компанія, зареєстрована в США, була заснована в кінці листопада 2014 року за іншою назвою і стала Nio в липні 2017 року, близько чотирьох років тому.

Тим часом, згідно з офіційними документами, Tesla з моменту запуску в 2003 році виробила 100 тис. автомобілів за 12 років. Компанія Ілона Маска зіткнулася з численними затримками виробництва, особливо в перші роки свого існування.

З тих пір американський виробник електромобілів збільшив свої виробничі потужності, відкривши нові заводи в Шанхаї та Берліні і сьогодні він виробляє набагато більше китайських конкурентів.

Виробник електромобілів подолав позначку в 1 млн авто більше року тому, в березні 2020 року. Тільки в третьому кварталі цього року було вироблено 238 тис. автомобілів. Акції компанії виросли на 11% з початку року.

Акції Xpeng, що котируються в США, в цьому році впали на 12%. Акції Nio впали більш ніж на 25% з початку року.

Тим часом китайський виробник акумуляторних батарей і транспортних засобів BYD, який відкрив виробництво також в 2003 році, заявив в травні, що він виробив 1 млн легкових автомобілів – як електрокарів, так і автомобілів з гібридним приводом. Акції BYD в цьому році зросли більш ніж на 25%.

Source
investing.com
Back to top button