НовиниСвіт

Китайські автовиробники вирішують проблему дефіциту мікросхем

Останнім часом глобальний автомобільний ринок страждає від дефіциту мікросхем. Через це автовиробники змушені скорочувати обсяги виробництва нових авто, а в деяких випадках – повністю зупиняти виробництво.

Заступник генерального секретаря Асоціації автомобілебудівної промисловості Китаю Чень Шихуа сказав, що найбільші світові виробники автомобілів зіткнулися з дефіцитом мікрочіпів. За його словами, дефіцит збережеться в першій половині 2021 року.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

«Не тільки автомобільна промисловість б’є на сполох через брак мікросхем, а й інші галузі економіки. Головні причини, здається, полягають в припиненні виробництва на заводах по збірці мікросхем через пандемію COVID-19, в міжнародних торговельних суперечках, а також в проблемах з поставками з-за землетрусу в Японії і морозів в американському Техасі».

За його словами, китайські автовиробники активно адаптуються до ситуації. Ведеться спілкування з постачальниками мікросхем, оптимізація виробничих графіків, точковий розподіл ресурсів і посилення технологічних досліджень і розробок для вирішення проблеми нестачі чіпів.

«У міру розвитку сучасного автопрому нашої країни по шляху інтелектуалізації та цифровізації, попит на електронні чіпи збільшується. Вітчизняні підприємства активно до цього пристосовуються, тому дефіцит мікрочіпів є тимчасовим явищем».

У минулому році на тлі пандемії коронавірусу і безлічі інших несприятливих факторів, глобальний авторинок продемонстрував падіння. У той же час, завдяки ефективним протиепідемічним заходам і швидкому соціально-економічному відновленню, Китай знову посів перше місце по продажах автомобілів в світі. За статистикою, в 2020 році продажі автомобілів в Китаї склали 25 млн 310 тис. одиниць, що становить 32% від загальносвітового продажу. Операційний дохід автопрому КНР досяг 8 трлн 156 млрд юанів.

На думку Чень Шихуа, національна автомобільна галузь повинна зосередитися на якісному розвитку.

«Для здорового і сталого розвитку автомобільної індустрії необхідно вдосконалити виробничий ланцюжок і посилити технологічні інновації».

Source
russian.cri.cn
Back to top button