Світ

Китайці знову запідозрили Tesla у політичному та військовому шпигунстві

Китайська влада заборонила своїм громадянам та іноземцям найближчим часом відвідувати знаменитий курорт Бейдайхе на автомобілях Tesla. Власне, цих електромобілів на даній території взагалі не повинно залишитись, навіть у припаркованому стані.

Причина в наміченій зустрічі головних керівників країни, які зібралися відвідати знаменитий своєю природою та історичними пам’ятками курорт. У КНР побоюються, що компанія Ілона Маска може таємно отримати доступ до інформації з автомобільних камер, які потрібні для автопілота, та передати її владі США.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Це не перший випадок підозри щодо Tesla щодо шпигунства. Раніше військове керівництво Китаю заборонило своїм співробітникам приїжджати на бази або військові містечка на електромобілях Tesla саме з подібних міркувань. Зазначимо, що сам автовиробник та Ілон Маск особисто неодноразово заявляли, що вони не вели, не ведуть і ніколи не стануть вести якусь шпигунську діяльність, однак комуністів, які правлять у Китаї, ці обіцянки, схоже, не переконали.

Зазначимо, що Китай складно звинуватити в будь-якому негативному ставленні до Тесла. Навпаки, компанія Ілона Маска стала першим і поки що єдиним іноземним автовиробником, кому дозволили побудувати свій завод у КНР. Решта збирає свої машини на спільних підприємствах, в яких китайцям належить велика частка.

Швидше обмеження пов’язані з тим, що інші не китайські автовиробники просто не продають у Піднебесній машини з такою кількістю камер, як у Tesla.

Back to top button