СвітЧитацький зал

Китайці увійшли до трійки найдорожчих автомобільних компаній

Американський виробник Tesla лідирує серед найдорожчих автомобільних компаній, зрозуміло з нового рейтингу Companiesmarketcap.com. У ньому ринкова вартість окремих виробників розраховується шляхом множення кількості їхніх акцій на їхню поточну ціну.

Капіталізація Tesla становить $728,8 млрд і компанія Ілона Маска набагато випереджає інші автомобільні компанії. На другому місці Toyota – 228,9 млрд доларів, а на третьому – китайський BYD. Він оцінюється в 128,8 млрд. доларів і таким чином обганяє німецький концерн Volkswagen (117,6 млрд. доларів), який рік тому був на третьому місці.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ще в лютому цього року BYD оголосила про поетапну відмову від неелектрифікованих автомобілів і повністю зосереджена на розробці лінійки гібридів і електромобілів.

Китайці – одна з небагатьох компаній у світі, які не залежать від зовнішніх постачальників. Його потужності виробляють як акумулятори, так і мікроелектроніку, нестача яких продовжує завдавати шкоди світовим виробникам автомобілів, що залежать від постачання.

Крім VW Group, відступ у порівнянні з 2021 роком зафіксувала General Motors, яка займає лише сьоме місце з капіталізацією в 54,8 млрд доларів. Американський концерн випереджає Mercedes-Benz (77,3 млрд доларів) та BMW (58,17 млрд доларів), і вони знаходяться на п’ятому та шостому місці відповідно. До топ-10 також входять Ford (53,5 млрд доларів), Stellantis (46,3 млрд доларів) та Honda (43,4 млрд доларів).

Back to top button