Світ

Китайці побудували перший у світі кар’єрний самоскид без ДВЗ

120-тонна машина з батареями CATL створена компанією Xiangtan Electric Manufacturing Group з провінції Хунань

Китайська електротехнічна компанія Xiangtan Electric Manufacturing Group побудувала перший в світі електричний кар’єрний самоскид, розповіли в виданні cnevpost.com.

Машина була завершена ще 23 червня і повинна бути введена в експлуатацію в одній з шахт уже в липні. Тим самим електрифікація транспорту в Китаї торкнулася вже практично всі сегменти.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Самоскид оснащується літій-залізо-фосфатними батареями китайської корпорації CATL. Вони оснащені можливістю високовольтної зарядки, щоб на неї витрачалося мінімальний час. У CATL повідомили, що батареї використовують технологію CTP, яка дозволяє безперервно працювати протягом 8 годин. Крім того, система BMS вміє стежити за станом акумуляторів і точно показувати заряд.

Крім іншого в CATL запевняють, що машина ефективно працює при температурах -30 до +60 градусів Цельсія, тим самим дозволяючи використовувати самоскид за призначенням при будь-якій погоді.

Для подібного роду вантажівок застосовуються особливі вимоги до пилезахищенності для роботи в кар’єрах. Однак все агрегати новинки відповідають стандарту IP68, що дозволяє ефективно захищати машину не тільки від пилу, але і від води. Це дає можливість усувати всі шкідливі наслідки експлуатації в складних умовах.

Крім того, виробник зазначив, що новий самоскид дозволить скоротити викиди СО2 на 1 500 тонн на рік у порівнянні з вантажівкою, який має двигун внутрішнього згоряння. Плюс до всього, технічне обслуговування і ремонт повинні зменшитися на 20 відсотків.

Back to top button