НовиниСвіт

Китай збільшив продажі автомобілів на 25,6%

Продажі автомобілів в Китаї виросли на 25,6% в річному численні до більш ніж 12,89 млн одиниць в першій половині 2021 року, засвідчили дані Китайської асоціації автовиробників (CAAM), передає агентство Синьхуа.

Згідно з даними, продажі легкових автомобілів зросли на 27% в річному численні до більш ніж 10 млн одиниць в період з січня по червень. Тільки в червні продажі автомобілів досягли близько 2,02 млн одиниць, що на 12,4% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в той час як виробництво автомобілів скоротилося на 16,5% в річному численні до 1,94 млн одиниць.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Виробництво і продажі легкових автомобілів показали «очевидний спад» в минулому місяці, повідомили в CAAM, оскільки на них вплинула недостатня пропозиція в сфері кремнієвих чіпів. Всупереч цій тенденції, експорт автомобілів з Китаю в червні помітно виріс.

Минулого місяця експорт автомобілів в країну досяг рекордного рівня в 158 000 одиниць, збільшившись на 5% в місячному численні і в 1,5 рази в річному обчисленні, повідомили в CAAM. У першому півріччі Китай експортував 828 000 автомобілів, що в 1,1 раза більше в річному численні. CAAM пояснює зростання різними факторами, в тому числі відновленням міжнародного автомобільного ринку і конкурентоспроможністю китайських автомобільних брендів.

З огляду на невизначеність в ситуації з пандемією, глобальну нестачу чіпів і зростаючі ціни на сировину, CAAM заявила, що з обережним оптимізмом дивиться в майбутнє автомобільної промисловості. За прогнозами CAAM, продажі автомобілів в країні в цьому році досягнуть 27 млн одиниць, що на 6,7% більше, ніж в минулому році. Очікується, що продажі електромобілів виростуть на 76% в порівнянні з попереднім роком і становитимуть 2,4 мільйона одиниць.

Source
regnum.ru
Back to top button