НовиниСвіт

Китай відмовляється від субсидування електромобілів

Міністерство фінансів Китаю оголосило, що скоротить субсидії на електромобілі на 30% цього року і скасує всі субсидії до кінця року. Ця заява йде врозріз із колишніми планами уряду. У 2020 році він збирався лише скорочувати субсидії — на 10% у 2020 році, на 20% у 2021 і на 30% у 2022 році, про відміну не йшлося. Однак через появу в країні вірусу COVID-19 ці плани, мабуть, вимагали змін.

Субсидії стали важким тягарем для держави, що, ймовірно, стало ще однією причиною перегляду програми фінансування. За повідомленнями китайських ЗМІ, з моменту введення субсидій федеральний уряд витратив понад 200 млрд. юанів, а місцеві органи влади ще 100 млрд. юанів, що в сумі становить близько 47 млрд. доларів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Зміна політики держави стала шоком для китайської промисловості, яка націлилася на виробництво електромобілів, оскільки субсидії були основним каталізатором зростання ринку протягом останніх п’яти років.

За прогнозами Global Data Automotive Intelligence Center, окрім неминучого скорочення попиту на електромобілі, припинення субсидування може призвести до руйнування невеликих стартапів.

Однак у результаті, завдяки значним інвестиціям у виробництво електромобілів, акумуляторів та супутні технології, китайський ринок, ймовірно, увійде до епохи пост-субсидування з більш якісним портфелем продуктів.

Припинення субсидій не спричинить глобального обвалу на ринку електромобілів. Зростання може сповільнитися, але не більше ніж на найближчі кілька років. Незважаючи на передбачувану відміну субсидій, китайський уряд продовжує виконувати раніше поставлену мету – збільшити частку електромобілів у загальному обсязі продажів до 20% до 2025 року.

Крім того, Китай зберігає перевагу лідера світового виробництва літій-іонних акумуляторів. Більшість запасів літію знаходиться в інших країнах, але китайські компанії вже отримали права на значну частину видобутку.

Source
ridus.ru
Back to top button