НовиниСвіт

Китай скасував усі обмеження для закордонних автовиробників

КНР зняла всі обмеження на інвестиції іноземних виробників у місцевий автопром – ці зміни було прийнято китайською владою у 2018 році. Обмеження були введені в 1994 році і дозволяли іноземним корпораціям організовувати виробництво автомобілів у Китаї тільки в рамках спільних підприємств із місцевими компаніями, причому частка зарубіжної участі не могла перевищувати 50 відсотків.

Як повідомляє видання GM Authority, таку схему організації виробництва було придумано владою для того, щоб залучати не тільки капітал зарубіжних компаній, а й їхні технології, якими їм доводилося ділитися з китайськими партнерами в рамках спільних підприємств. В результаті китайські автовиробники отримали доступ до науково-технічної бази та освоїли сучасні розробки світових компаній – турбовані мотори, роботизовані коробки передач, гібридні та електричні силові установки. З 2018 року уряд КНР почав поступово знімати обмеження – спочатку для гібридів та електрокарів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Незабаром після цього Tesla побудувала перше в Китаї повністю іноземне підприємство Gigafactory 3 поряд із Шанхаєм, яке запрацювало наприкінці 2019 року, а BMW та Volkswagen збільшили свої частки у спільних підприємствах BMW-Brilliance та JAC-Volkswagen до 70 відсотків. Потім Китай у 2020 році скасував обмеження для виробників комерційного транспорту, а тепер вони перестали діяти і для решти учасників ринку. Відтепер іноземні компанії можуть збільшувати свої частки у спільних підприємствах до 100 відсотків або відкривати незалежні заводи.

Source
bin.ua
Back to top button