Новини

Круглий стіл «Розвиток українського автомобілебудування. Шлях до зростання»

У Києві 13 грудня 2018 року відбувся Круглий стіл «Розвиток українського автомобілебудування. Шлях до зростання», організований Федерацією роботодавців автомобільної галузі та Асоціацією «Укравтопром». На заході учасники автомобільного ринку та представники влади обговорили ключові питання, що стосуються розвитку автомобільної галузі в Україні.

Особливу увагу учасники круглого столу приділили проблемі дуальної освіти в Україні. Зокрема, було розглянуто питання нормативно-правового забезпечення впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих працівників, а також практичні напрацювання та успішний досвід в галузі дуальної освіти в Україні.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Крім того, у рамках заходу учасники обговорили сучасний стан авторинку, законодавчі ініціативи щодо підтримки автомобілебудування в Україні, зокрема, щодо стимулювання виробництва електромобілів, розвиток автомобільної кластерної ініціативи у Західній Україні, а також питання надання додаткових дозволів на переміщення товарів вантажним транспортом до країн-членів ЄС.

За результатами роботи представники автобізнесу та влади дійшли висновку, що виробництво автомобілів та автокомплектуючих в Україні має потенціал до випуску понад 400 000 автомобілів на рік та виробництво комплектуючих на рівні 3% ВВП держави. Перспективним напрямком для галузі має стати орієнтація на виробництво електромобілів усіх категорій, залучення провідних автомобільних компаній та розвиток мережі, необхідної для використання електромобілів.

Підсумовуючи роботу Круглого столу, було прийнято Резолюцію, згідно з якою, зокрема, було вирішено: за основу першочергових дій розвитку вітчизняної автомобілебудівної промисловості взяти перелік заходів, що визначені у Зверненні учасників другого Українського Автомобільного Форуму; підготувати перелік першочергових заходів, що потребує законодавчого врегулювання у 2019 році; розробити програму та план дій щодо підготовки кваліфікованих працівників для підприємств галузі.

Back to top button