Світ

Корпорація Alibaba заснувала в Китаї електромобільний стартап з SAIC

Нову компанію назвали Zhiji Motor, вона буде робити висококласні автономні електромобілі

Китайський автоконцерн SAIC, корпорація Alibaba Group і влада району Пудун у Шанхаї підписали угоду про створення нової компанії Zhiji Motor, яка займеться випуском висококласних електромобілів. Початкові інвестиції в стартап перевищать 1,5 мільярда доларів.

Партнери обіцяють випустити лінійку висококласних електромобілів з видатною динамікою: стверджується, що всі машини зможуть розганятися до 100 кілометрів на годину менш ніж за чотири секунди. Першу модель повинні представити в січні, причому одночасно в Шанхаї, Лондоні і Північній Америці. Таким чином, мова йде про бренд, який з самого початку орієнтований на глобальний ринок.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Судячи з усього, особливістю нових машин стане високий рівень автономності та їх підключення до глобальної інформаційної мережі. Тут як раз повинен стати в нагоді досвід Alibaba в роботі великими масивами інформації. Сама назва Zhiji складається їз китайських ієрогліфів Чжі Цзи. Перший означає мудрість, а другий можна перевести словом «самоврядування». Тобто мова йде про автомобілі з розумним, ймовірно автоматичним управлінням.

SAIC є одним з найбільших китайських автоконцернів за обсягом виробництва. Саме цей автогігант спільно з GM випускає один з найбільш продаваних електромобілів в Китаї – компактну модель Wuling Hongguang.

Back to top button