Корпорація “Еталон” сподівається в 2016 році почати експорт автобусів до Росії

Корпорація “Еталон” розраховує в наступному році почати експорт своїх автобусів до Росії, чому може сприяти можливе перенесення на два роки введення екологічного стандарту Євро-5, запланованого на 1 січня 2016 року.

“Наскільки нам відомо, Росія планує відкласти введення екологічного стандарту Євро-5 на два роки. Якщо це так, то свої експортні зусилля ми спробуємо спрямувати на російський ринок”, – повідомив директор Торгового дому “Еталон Авто” Вадим Шкарупін. За його словами, “Еталону” цікавий ринок всього Митного союзу, в який, крім РФ, входять Казахстан, Білорусь, Вірменія та Киргизстан.

“Тому, якщо ми отримаємо схвалення типу транспортного засобу в будь-яку з цих країн, автоматично отримаємо можливість постачати їм автобуси”, – підкреслив він.

Як пояснив віце-президент корпорації Валерій Купцов, експорт автобусів корпорації в РФ припинився після введення утилізаційного збору в цій країні.

“Крім того, Росія все-таки йшла на крок вперед по екологічним стандартам, і ми не встигали відповідати вимогам. Спочатку був введений збір, потім стандарти Євро-4, а потім для неросійських виробників у разі відсутності сертифіката потрібно було мати Євро-5. До того часу сертифікат на наші автобуси закінчився, а такого двигуна ми не мали”, – пояснює він.

У той же час в даний час корпорація має автобус з двигуном Євро-5, який вже пройшов частину необхідного комплексу випробувань в Україні і зараз проходить випробування в Німеччині та Угорщині для подальшого отримання схвалення типу транспортного засобу в РФ.

“Сподіваюся, що на початку наступного року ми зможемо презентувати цей автобус в Росії. У разі перенесення введення Євро-5 обсяг виконаної роботи все-таки дасть нам можливість почати експорт”, – зазначив В.Купцов.

З урахуванням більш ніж дворазового падіння ринку автотранспорту в Україні в складній економічній ситуації в 2015 році корпорація очікує скорочення випуску автомобільної техніки орієнтовно на третину – до 220 одиниць.

За матеріалами delo.ua