Коронавірус загрожує світовому автопрому

Спалах коронавірусу чинитиме тиск на автомобільний сектор в поточному році через ймовірне зниження продажів нових автомобілів в Китаї і виникнення перебоїв з поставками по всьому світу, повідомляє міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

На думку агентства, спалах коронавірусу може привести до зниження продажів нових автомобілів в Китаї і перебоїв в глобальних ланцюжках поставок, що посилить проблеми автомобільного сектора в 2020 році.

Очікується, що перебої з поставками триватимуть до кінця лютого-початку березня і почнуть відновлюватися у другому півріччі поточного року.

На території Європи найбільшому ризику піддаються німецькі автовиробники, які постраждали від зниження обсягу продажів на китайському ринку. Як зазначає Fitch, Daimler і BMW отримують близько 40% прибутку від продажів в КНР.

Американські автовиробники Ford і General Motors (GM) також опиняться під впливом коронавірусу в першому півріччі поточного року. У 2019 на частку Китаю припадало близько 40% продажів Ford. GM, в свою чергу, виробляє кілька моделей автомобілів на підприємстві в провінції Хубей.