Світ

Концерни FCA і PSA остаточно з’єдналися в компанію Stellantis

Співвласниками нового альянсу є компанії Exor N.V. (14,4%) і Dongfeng Motor Group (5,6%), сім’я Пежо (7,2%) і французький уряд (6,2%), а також Tiger Global (2,4%), UBS Securities (1 , 6%) і Vanguard Group (0,96%). У Stellantis є дочірні підприємства: Comau, Mopar, Teksid (частка в ньому 84,8%), Faurecia (46,34%) і VM Motori.

Стартувавша в грудні 2019 року процедура злиття автогігантів Peugeot S.A. (Groupe PSA) і Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCA) була офіційно завершена 16 січня 2021 року. Утворилася корпорація Stellantis з річним випуском близько 8,7 млн ​​автомобілів під чотирнадцятьма брендами. Звичайні акції Stellantis почнуть торгуватися на біржі Euronext в Парижі і на Mercato Telematico Azionario в Мілані сьогодні, 18 січня, а на Нью-Йоркській фондовій біржі з вівторка, 19 січня.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Як раніше оголошувалося, головою правління Stellantis став Джон Елканн (раніше був головою FCA), а генеральним директором – Карлос Таварес (колишній голова і гендиректор PSA). Самі FCA і PSA з 16 січня вважаються скасований (тобто 14 їх автомобільних марок входять в Stellantis безпосередньо).

Концерни FCA і PSA остаточно з'єдналися в компанію Stellantis

Крім автомобільних марок (Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat / Fiat Professional, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram і Vauxhall) в Stellantis входять бренди Free2Move (каршерінг) і Leasys (оренда в різних варіантах, управління автопарком, каршерінг, машини по підписці).

Таварес 19 січня проведе прес-конференцію, щоб відзначити народження Стеллантіса. Напевно бос позначить деякі завдання на найближчі роки. Ходило чимало чуток про ліквідацію деяких марок, проте поки жоден з них не підтверджений, а початковий план злиття передбачає збереження їх усіх. Нагадаємо також, що Stellantis стає четвертим за обсягом випуску автовиробником в світі після концернів Toyota, Volkswagen Group і альянсу Renault-Mitsubishi-Nissan.

Back to top button