Технології

Компанія Tesla запатентувала систему, яка змусить водіїв пристібатися

Tesla запатентувала нову розробку, яка не допустить поїздок з непристебнутим ременем безпеки. Система отримала назву Improper seatbelt usage detection (ISUD), не дозволить машині рушать з місця, якщо зафіксує некоректне використання ременя безпеки.

Компанія Tesla подала заявку на патент ще в 2019-му, проте отримала його тільки зараз. За дивним збігом, видача документа збіглася з низкою інцидентів і розслідувань, пов’язаних з безпекою електричних авто.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У 2020-му в Мережі з’явилося відео, на якому блогер спочатку вдав, що спить за кермом Tesla, а потім і зовсім приліг на задньому дивані, накрившись ковдрою. Автопілот електричного авто цьому значення не надав і продовжив рух з порожнім кріслом водія, як ні в чому не бувало.

Компанія Tesla запатентувала систему, яка змусить водіїв пристібатися

Однак особливої ​​гостроти проблема набула в квітні 2021-го внаслідок фатальної аварії, під час якої за кермом розбилася Tesla нікого не було. Після дивної події експерти Consumer Reports провели експеримент і змогли довести, що машину нескладно «обдурити» і змусити їхати без водія.

ISUD покликана усунути ці недоліки. Система покладається на інформацію з датчиків, вбудованих в крісла і сам ремінь безпеки. Якщо ISUD виявить, що ремінь безпеки пристебнутий неправильно, вона відобразить відповідне повідомлення на екрані системи мультимедіа, надішле повідомлення на телефон власника або включить звуковий сигнал. При цьому електричний авто не зрушиться в місця.

Коли система Improper seatbelt usage detection буде впроваджена в майбутні машини Tesla, поки невідомо.

Back to top button