Світ

Компанія Hyundai купила російський завод GM

Сума угоди не розкривається, як і терміни запуску виробництва

Південнокорейська компанія Hyundai купила 94,83 відсотка виробничих засобів заводу «Дженерал Моторз Авто» в Санкт-Петербурзі. Угода була закрита ще 6 листопада 2020 року, її сума не розкривається. Терміни початку виробництва на підприємстві поки не визначені.

Підприємство працювало з 2008 по 2015-й: у різні роки там збирали Chevrolet Cruze, Chevrolet Trailblazer, Chevrolet Tahoe, Chevrolet Captiva, Opel Astra, Antara, Mokka і моделі Cadillac. Майданчик дозволяв випускати до 98 тисяч автомобілів на рік. У 2015 році General Motors вивів з російського ринку бюджетні моделі Chevrolet, а також звернув продажу бренду Opel в країні (бренд повернувся на ринок в кінці 2019 роки) і законсервував завод в Шушарах.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Влітку цього року стало відомо, що заводом зацікавилися в Hyundai – південнокорейський автовиробник подав відповідне клопотання у Федеральну антимонопольну службу (ФАС) і через місяць отримав дозвіл на його покупку.

У Hyundai вже є підприємство в Санкт-Петербурзі – на потужностях «Хенде Мотор Мануфактуринг Рус» збирають моделі Creta, Solaris, а також седан Kia Rio і крос-хетчбек Kia Rio X. Завод працює вже 10 років, і за цей час з конвеєра зійшло більше 2,1 мільйона автомобілів.

Крім того, в 2020 році в Росії почалося будівництво заводу двигунів Hyundai під Санкт-Петербургом. Інвестиції в нове підприємство оцінюються в 13,1 мільярда рублів. Моторобудівний завод розрахований на випуск 240 тисяч двигунів щорічно, а його площа складе 35 тисяч квадратних метрів.

Back to top button