Компанії Saab загрожує банкрутство

Компанії Saab Automobile знову загрожує банкрутство, повідомляє «Коммерсант». Шведський суд відмовив власнику бренду National Electric Vehicle Sweden (NEVS) в захисті від кредиторів.

Як заявив консорціум китайських компаній National Electric Vehicle Sweden (NEVS), на даний момент ведуться переговори з двома потенційними покупцями – «світовими автовиробниками», хоча назви цих компаній не вказуються. У зверненні у суду наголошується, що переговори затягуються, і консорціуму необхідно додатковий час. NEVS запевняє, що після реорганізації вони «твердо мають намір виплатити всі борги перед постачальниками». При цьому у NEVS близько 900 постачальників. А серед тих, кому компанія винна гроші, також один з її власників, що входить в консорціум, – гонконгська National Modern Energy Holdings (борг перед нею становить 163 млн доларів). Зовнішній борг компанії досягає 575 мільйонів.

Суд, розглянувши подану NEVS заявку, відхилив її. На думку суду, запропоновані консорціумом заходи «не чіткі і зовсім не підкріплені документами». «Наприклад, немає точної інформації про фінансові потреби консорціуму на час реструктуризації, про терміни їх отримання та обсяги», а власних коштів, необхідних для проведення цієї реструктуризації, у консорціуму немає. Якщо найближчими днями Saab Automobile не знайде нового рятівника, компанії доведеться припинити своє існування. Її активи будуть розпродані для виплат кредиторам і постачальникам.

Нагадаємо, навесні цього року стало відомо, що у компанії National Electric Vehicle Sweden (NEVS) виникли фінансові труднощі, що призвело до зупинки виробництва автомобілів. У червні з’явилася інформація, що індійська компанія Mahindra & Mahindra може придбати частину акцій Saab. Крім індійців на придбання цінних паперів шведського автовиробника претендує і китайська Dongfeng.

Mahindra & Mahindra вже одного разу претендувала на Saab. Це трапилося під час банкрутства шведського виробника в 2011 році. Незважаючи на те, що Saab був куплений NEVS, індійська компанія не раз намагалася налагодити зі шведами спільну розробку автомобілів.