Новини

Компанії Saab загрожує банкрутство

Компанії Saab Automobile знову загрожує банкрутство, повідомляє «Коммерсант». Шведський суд відмовив власнику бренду National Electric Vehicle Sweden (NEVS) в захисті від кредиторів.

Як заявив консорціум китайських компаній National Electric Vehicle Sweden (NEVS), на даний момент ведуться переговори з двома потенційними покупцями – «світовими автовиробниками», хоча назви цих компаній не вказуються. У зверненні у суду наголошується, що переговори затягуються, і консорціуму необхідно додатковий час. NEVS запевняє, що після реорганізації вони «твердо мають намір виплатити всі борги перед постачальниками». При цьому у NEVS близько 900 постачальників. А серед тих, кому компанія винна гроші, також один з її власників, що входить в консорціум, – гонконгська National Modern Energy Holdings (борг перед нею становить 163 млн доларів). Зовнішній борг компанії досягає 575 мільйонів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Суд, розглянувши подану NEVS заявку, відхилив її. На думку суду, запропоновані консорціумом заходи «не чіткі і зовсім не підкріплені документами». «Наприклад, немає точної інформації про фінансові потреби консорціуму на час реструктуризації, про терміни їх отримання та обсяги», а власних коштів, необхідних для проведення цієї реструктуризації, у консорціуму немає. Якщо найближчими днями Saab Automobile не знайде нового рятівника, компанії доведеться припинити своє існування. Її активи будуть розпродані для виплат кредиторам і постачальникам.

Нагадаємо, навесні цього року стало відомо, що у компанії National Electric Vehicle Sweden (NEVS) виникли фінансові труднощі, що призвело до зупинки виробництва автомобілів. У червні з’явилася інформація, що індійська компанія Mahindra & Mahindra може придбати частину акцій Saab. Крім індійців на придбання цінних паперів шведського автовиробника претендує і китайська Dongfeng.

Mahindra & Mahindra вже одного разу претендувала на Saab. Це трапилося під час банкрутства шведського виробника в 2011 році. Незважаючи на те, що Saab був куплений NEVS, індійська компанія не раз намагалася налагодити зі шведами спільну розробку автомобілів.

Back to top button