Світ

Колишній керівник АвтоВАЗу очолив виробництво Chevrolet в Узбекистані

Новим місцем роботи Бу Андерссона став UzAuto Motors

Бу Андерссон, який очолював АвтоВАЗ в 2014-2016 роках, знайшов нову роботу: він став генеральним директором UzAuto Motors і UzAuto Motors Powertrain. Як повідомляє прес-служба АТ «Узавтосаноат», під керуванням шведського топ-менеджера узбецька компанія розраховує «з найменшими втратами подолати кризу, пов’язану з дефіцитом напівпровідників і логістикою, а також взяти новий курс розвитку та модернізації виробництва». В даний час UzAuto Motors збирає автомобілі Chevrolet для внутрішнього ринку і на експорт.

Андерссон почав кар’єру в Saab Automobile AB в 1987 році, в кінці 90-х і аж до 2009 року обіймав керівні посади в General Motors, а в період з 2009 по 2013 рік очолював «Групу ГАЗ». Після цього шведського топ-менеджера запросили в АвтоВАЗ, яким він керував до весни 2016 року. Причиною звільнення стала відмова Андерссона від російських комплектуючих: він розпорядився купувати їх за кордоном, у постачальників Renault-Nissan.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Що ж стосується нового місця роботи Бу Андерссона, UzAuto Motors і UzAuto Motors Powertrain, то вони є дочірніми підприємствами АТ «Узавтосаноат». Це найбільші державні компанії в сфері автомобільної промисловості Узбекистану, які займаються виробництвом автомобілів і двигунів Chevrolet за ліцензійною угодою з General Motors.

У UzAuto Motors заявляють, що з 2018 року компанія переживає «масштабний процес трансформації», перетворюючись зі збиткового підприємства в бізнес, що приносить стабільний прибуток. За підсумками 2020 року UzAuto Motors продемонструвала зростання виробництва, випустивши 281 тисяча машин.

Back to top button