Новини

Китайський авторинок продовжує лідирувати

Продажі пасажирських автомобілів у Китаї за підсумками червня 2014 збільшилися на 11,5% до 1 млн. 564,1 тисяч одиниць, свідчать дані Китайської асоціації автовиробників (СААМ). За шість місяців 2014 року китайський авторинок виріс на 11,2% до 9 млн. 633,8 тисяч машин. Таким чином, Китай залишається лідером на світовому авторинку, випереджаючи США, де в I півріччі було реалізовано 8 млн. 168,9 тисяч легкових автомобілів і позашляховиків (+4%).

Як відзначають експерти, попит підстьобує майбутнє обмеження на реєстрацію нових автомобілів в ряді китайських мегаполісів. За оцінками аналітиків, побоювання споживачів у зв’язку з жорсткістю обмежень на володіння особистим транспортом може збільшити продажі приблизно на 500 тисяч автомобілів в 2014 році.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Згідно з прогнозом СААМ, в 2014 році китайський авторинок зросте приблизно на 8-10% по відношенню до рекордного минулому року, коли було реалізовано 17 млн. 928,9 тисяч пасажирських автомобілів. Цьому, зокрема, сприятиме триваючий відтік населення у великі міста. У той же час зростання автомобільних продажів може стримувати зниження темпів зростання економіки Китаю, а також політика влади китайських мегаполісів з обмеження реєстрацій нових машин в рамках боротьби із забрудненням навколишнього середовища і пробками.

Back to top button