Світ

KIA реалізувала по всьому світу більше 50 млн автомобілів

Компанія KIA в травні 2021 року подолала позначку в 50 млн проданих по всьому світу автомобілів. Точкою відліку став 1962 рік, коли KIA вперше вийшла на ринок транспортних засобів, запропонувавши покупцям триколісний автомобіль K-360. До теперішнього часу на внутрішньому ринку Кореї реалізовано понад 14 млн автомобілів, ще близько 36 млн придбали клієнти в різних країнах світу, повідомляє прес-служба KIA.

Нагадаємо, перші 10 млн автомобілів KIA вдалося реалізувати до 2003 року, а вже до 2010 цей результат був подвоєний. 30-мільйонний рубіж компанія подолала в 2014 році, а ще через три роки, в 2017-му – сумарні продажі перевищили і 40-мільйонну позначку. 2010 рік став першим, за який KIA було продано більше 2 млн автомобілів, в даний час глобальні річні продажі становлять близько 2,7 млн ​​одиниць. Як зазначається, розширення ринків присутності, підвищення впізнаваності бренду і привабливості продукції KIA дозволили збільшити частку експортних продажів до 70% від загального обсягу.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

KIA реалізувала по всьому світу більше 50 млн автомобілів

Серед всіх моделей за всю історію KIA лідируючу позицію займає Sportage з результатом 6,14 млн реалізованих автомобілів. На другому місці – класичний представник компактного класу, модель KIA Rio (на деяких ринках представлений як KIA Pride/K2), що випускалася з 1987 року і знайшла 3,92 млн покупців. Третє місце посідає середньорозмірний кросовер Sorento, проданий в кількості 3,7 млн ​​одиниць. У п’ятірку лідерів входять також компактний міський хетчбек Picanto (на ряді інших ринків модель представлена ​​як KIA Morning) – 3,4 млн автомобілів, і легка вантажівка Bongo – 3,2 млн штук.

В даний час компанія KIA знаходиться на шляху трансформації з бізнесу, заснованого на виробництві автомобілів, в постачальника комплексних рішень і сервісів мобільності епохи сталого розвитку. Перевищивши позначку в 50 млн реалізованих автомобілів, KIA продовжує приділяти основну увагу розвитку модельного ряду.

Згідно оновленої стратегії розвитку бізнесу Plan S, до 2030 року на екологічно чисті моделі, до яких відносяться електромобілі (EV), гібриди (Hybrid Electric Vehicle, HEV) і гібриди з можливістю підзарядки від зовнішнього джерела (Plug-in Hybrid, PHEV), буде доводитися 40% загальносвітових продажів KIA, щорічні продажі таких моделей повинні досягти 1,6 млн одиниць. В якості складової реалізації цього плану, KIA планує до 2030 року довести обсяг продажів електромобілів до 880 тисяч на рік і стати лідером в сфері виробництва електромобілів.

Почавши з запуску в поточному році першої моделі електромобіля, що не має аналога з традиційним двигуном, KIA до 2026 року зміцнить свою продуктову лінійку 11 новими моделями. З них 7 буде розроблений на новій спеціалізованої платформі E-GMP (Electric-Global Modular Platform), а чотири буде створено на базі існуючих моделей з ДВЗ.

Електромобілі, що розробляються на платформі E-GMP, будуть здатні функціонувати як смарт-пристрої за рахунок використання телематичних рішень, аудіо, відео та навігації (AVNT), а також сервісів бездротової передачі інформації (Over-the-Air, OTA) і підключаються функцій ( Feature on Demand, FoD).

Перший електромобіль KIA, що позначається як CV, буде оснащуватися високотехнологічною системою HDA2 (Highway Driving Assist Level 2 – Асистент обгону і зустрічного роз’їзду, відповідний «другого рівня» за класифікацією систем автопілотування). Починаючи з 2023 року електромобілі KIA будуть оснащуватися системою автопілотування по магістралях HDP (Highway Driving Pilot), ця розробка – важливий крок до розвитку систем автопілотування до «третього рівня» за існуючою класифікацією.

KIA реалізувала по всьому світу більше 50 млн автомобілів

Крім того, у 2022 році KIA представить свою першу модель спеціалізованого автомобіля, в подальшому PBV будуть створюватися і випускатися відповідно до запитів ринку. Компанія ставить за мету до 2030 року вийти на рівень щорічних продажів 1 мільйона PBV, що зробить KIA світовим лідером в цьому сегменті. KIA розробить широку гаму спеціалізованих автомобілів на базі платформи скейтборду, спеціально створеної для PBV.

Подальше розширення бізнесу PBV KIA розраховує проводити за рахунок інноваційної діяльності у співпраці з іншими компаніями, що дозволить розробляти як мікро-, так і великі платформи для безпілотних доставок і сектора електронної комерції. Компанія розвиватиме платформи з можливостями масштабування, оскільки KIA очікує, що ринковий попит на подібні послуги буде зростати в усьому світі.

У середньо- та довгостроковій перспективі KIA планує збільшити обсяг продажів до 2025 року до 3,8 млн автомобілів. Прогнозується, що частка продажів екологічно чистих моделей в 2021 році складе приблизно 10% від загального обсягу, а до 2025 року збільшиться до 22%. На ринках, що розвиваються компанія буде підвищувати свою частку за рахунок локального виробництва по повному циклу.

Back to top button