Читацький зал

Кераміка для авто – рекламний трюк чи корисна послуга?

Нанокераміка або керамічне покриття – це сучасний спосіб надати автомобілю блискучого вигляду та захистити кузов від негативного впливу навколишнього середовища. Але чи це так насправді? І чи варто наносити кераміку на автомобіль?

Як працює нанокераміка?

Керамічне покриття складається із спеціального полімеру, який наноситься на автомобіль шарами. Захищає колір автомобіля від вигоряння, а також надає йому блискучого вигляду, ніби він щойно вийшов з автосалону. Нанесення проводиться розпиленням або просто нанесенням невеликих порцій полімеру з подальшим поліруванням.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На відміну від гідрофобних покриттів або автомобільних восків, які просто залишаються на поверхні автомобіля від кількох місяців до року, нанокераміка вступає в хімічну реакцію з фарбою кузова, утворюючи напівпостійне покриття. Залежно від догляду кераміка може прослужити від 2 до 5 років, щоб забезпечити найкращий захист кольору.

Кераміка для авто – рекламний трюк чи корисна послуга?

Плюси нанокераміки?

Основна перевага нанокераміки – ідеально гладке гідрофобне покриття. Завдяки цій властивості машина “відштовхує” не лише воду, а й будь-які забруднення на водній основі. Якщо рівень забруднення вище звичайного, він може залишитися на кузові, але це проблема. Навіть після сильних забруднень із звичайного промивання бруду достатньо, щоб видалити весь бруд з поверхні.

Захист від сонця – друга важлива перевага цієї технології. У світліших тонах вицвітання може бути настільки помітним, але яскравіші і темні кольори сильно страждають від сонячних променів. Також керамічне покриття захищає фарбу від дії різних хімічних речовин. Оскільки хімічні сполуки не потрапляють на фарбу, вона захищена здуттям.

Кераміка для авто – рекламний трюк чи корисна послуга?

Недоліки нанокераміки?

Однак у технології є недоліки. Він захищає зовнішній вигляд автомобіля, а точніше його колір. Покриття дає стійкий ефект і блиск, але це все, що воно здатне. Якщо хтось стверджує, що керамічне покриття врятує автомобіль від тирси та подряпин, то він просто бреше.

Крім того, нанесення кераміки на поверхню автомобіля не позбавить проблем з миттям. По-перше, не весь бруд виходить із самого кузова, частина його залишається. По-друге, таке покриття не рятує від осідання пилу на поверхні машини, зіткнень з комахами, пташиним послідом та іншим. Весь цей бруд залишиться на машині, а значить, регулярні відвідування автомийки обов’язкові.

Скільки коштує покриття?

Ціна послуги варіюється в залежності від якості використовуваного полімеру, розміру автомобіля (величезний позашляховик і малолітражка вимагають різної кількості полімеру) та його первинного стану. Наприклад, новий автомобіль із салону вимагатиме лише нанесення полімеру, сушіння/запікання та обробки, а автомобіль із наявними дефектами – подряпинами та плямами іржі вимагає їх попереднього видалення, що збільшує вартість. Також це залежить від кількості шарів, що наносяться, а також від підготовки автомобіля до процедури.

Back to top button