Новини

Казахстанський автопром здає позиції

За рік випуск продукції в галузі знизився на 29%. У поточному році казахстанські виробники випустили всього вісім тисяч легкових автомобілів, повідомляє finprom.kz, грунтуючись на даних Комітету з статистикою.

“Особливо різко сповільнюється виробництво легкових автомобілів, – відзначають аналітики. – За 10 місяців поточного року автоскладальні підприємства випустили трохи менше восьми тисяч таких авто, два роки тому рівень виробництва перевищував 29 тисяч автомобілів. Випуск вантажного транспорту в поточному році становив 1,3 тисячі одиниць, в 2014 році (січень-жовтень) вантажних автомобілів було вироблено майже дві тисячі штук”.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Зниження споживчого попиту, в тому числі і на привізні авто, називають головною причиною падіння темпів виробництва. Казахстанці не можуть собі дозволити авто навіть в кредит.

Внаслідок регресу трійка найбільших автовиробників і автодилерів Казахстану в минулому році виплатила податків до бюджету на суму трохи більше 10 мільярдів тенге. Це вдвічі нижче розміру податкових виплат за 2014 рік. В цьому році обсяг податкових надходжень скоротився ще в 2,5 рази.

Back to top button