Казахстанські автозаводи вдвічі скоротили виробництво

Казахстанські автомобільні заводи майже вдвічі скоротили виробництво легкових машин. Настільки катастрофічного падіння в історії казахстаньскої промисловості не було довгі роки.

Якщо в минулому році на трьох найбільших підприємствах країни з конвеєрів зійшли понад чотирнадцять тисяч машин, то в цьому вони ледь зможуть дотягнути до половини цієї кількості, повідомляє «сайт телеканалу КТК».

Минулі три місяці цього року заводи в Костанаї і Усть-Каменогорську постійно знижували обсяги виробництва. Співробітники заводів хоча і не зупиняли складальні лінії, але темпи їх роботи знизилися до мінімальних показників. За даними Асоціації казахстанського автомобільного бізнесу, нові машини взагалі перестали користуватися популярністю.

За останні два місяці дилери продали всього близько семи тисяч автомобілів. Нагадаємо, для підтримки казахстанскього автопрому держава навіть виділила чималі кошти – близько п’ятнадцяти мільярдів тенге. Ці гроші розподілили серед банків другого рівня. Фінансові інститути, в свою чергу, видають їх казахстанцям у вигляді кредитів з низькими процентними ставками – їх можна витратити виключно на покупку автомобілів казахстанського виробництва.

 

Джерело: ustinka.kz