Казахстан вступив до СОТ

Сьогодні, виступаючи з щорічним посланням народу Казахстану, президент Нурсултан Назарбаєв заявив, що Республіка Казахстан стала повноправним членом Світової організації торгівлі (СОТ).

Протокол про вступ Казахстану до СОТ був підписаний республікою і членами організації 27 липня поточного року. Пізніше документ був ратифікований парламентом країни.

Рішення про прийом Казахстану до СОТ набуде чинності автоматично через місяць після того, як організація отримає повідомлення про ратифікацію. Після цього республіка стане 162-м членом СОТ.

Остаточні умови вступу республіки до СОТ припускають зниження середньоарифметичного імпортного митного тарифу до 8,1% в цілому по всім товарам, в тому числі 14% по сільгосптоварам, 6,5% по промисловим товарам.

Таким чином, по ряду товарів (близько 3,5 тис товарних позицій), імпортні мита Казахстану відрізнятимуться від мит, встановлених в ЄАЕС.

Нагадаємо, для України середньоарифметична тарифна ставка відповідно до зв’язаних рівнів була знижена по всій номенклатурі до 6,28%, у т.ч. для сільгосптоварів до 11,16% і для промтоварів до 4,85%.

Зниження імпортних ставок мита на автомобілі в Казахстані буде відбуватися до 2020 р. Кінцевий рівень тарифного захисту по більшості позицій в частині легкових автомобілів становитиме 15%, а для автобусів і вантажних авто – 10%.