Казахстан розробляє комплекс заходів щодо захисту власного автопрому

Казахстан розробляє комплекс заходів по захисту власної автомобільної промисловості, повідомила директор департаменту зовнішньоторговельної діяльності міністерства національної економіки Жанель Кушукова.

“Зараз розробляється комплекс заходів щодо захисту свого виробника. Буде розробка податкових пільг, якихось інших обмежувальних заходів по тому, щоб не допустити ввезення старих автомобілів”, – повідомила на брифінгу в службі центральних комунікацій Кушукова, відповідаючи на запитання.

Вона пояснила, що, коли Казахстан вів переговори в рамках вступу до СОТ за рівнем імпортних мит, питання по автопрому на той момент не порушувалося. Глава департаменту нагадала, що потужний поштовх до початку виробництва легкових автомобілів стався з 2010 року, коли був сформований єдиний митний тариф.

“У той момент у нас якраз почалося виробництво. Ми на той момент закрили переговори і не могли почати заново. Це призвело б до того, що ми відштовхнули б завершення переговорів на багато років назад. Але треба відзначити, що за ці роки ми реформували систему технічного регулювання. За стандартом старі автомобілі, які не відповідають встановленим регламентам ТЗ, сюди зайти не можуть. Цим ми здійснюємо деякий захист для наших виробників”, – зазначила представник МНЕ.

В цілому, за її словами, комплекс заходів, який розробляється, дозволить казахстанським автовиробникам надалі розвиватися тими ж темпами. “Питання попиту, думаю, що це вже позиція всіх громадян”, – зробила висновок спікер.

В кінці 2014 року в Казахстані різко впав попит на автомобілі вітчизняного складання. У зв’язку з обвалом рубля казахстанці стали завозити машини з Росії. Щоб підтримати казахстанський автопром уряд почав реалізовувати програму пільгового автокредитування.

За матеріалами gazeta.kz