Новини

Казахстан розглядає можливість заборони ввезення автомобілів з Росії

Ввезення автомобілів в Казахстан з Росії може бути тимчасово заборонене. Влада республіки має намір в лютому почати консультації з цього питання з російською стороною. Основна мета можливої заборони – підтримка внутрішньої економіки, яка зазнає тиск через девальвацію рубля і зміщення попиту на товари, що продаються в Росії. Річ у тому, що багато автолюбителів з Казахстану з кінця минулого року у великих кількостях придбавають нові та вживані автомобілі в Росії через значну вигоду в перерахунку цін в іноземній валюті.

Національна палата підприємців Казахстану запропонувала уряду країни ввести тимчасове обмеження на ввезення товарів, чутливих до рублевої девальвації, серед них автомобілі, продукти харчування та будматеріали.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Крім того, влада Казахстану пропонує дозволити ввезення автомобілів в країну тільки офіційним дилерам. Значне зростання поставок нових і старих автомобілів з Росії в Казахстан обвалило в 2014 році місцевий ринок нових автомобілів.

Казахстан є одним з основних зарубіжних ринків для ряду російських автокомпаній, у тому числі для АВТОВАЗу і його спільного підприємства з GM, УАЗу, КАМАЗу. Також відвантажують продукцію до Казахстану російські заводи Renault, Toyota, Hyundai та FordSollers.

За матеріалами «За рулем.РФ»

 

Back to top button