Новини

Казахстан розглядає можливість заборони ввезення автомобілів з Росії

Ввезення автомобілів в Казахстан з Росії може бути тимчасово заборонене. Влада республіки має намір в лютому почати консультації з цього питання з російською стороною. Основна мета можливої заборони – підтримка внутрішньої економіки, яка зазнає тиск через девальвацію рубля і зміщення попиту на товари, що продаються в Росії. Річ у тому, що багато автолюбителів з Казахстану з кінця минулого року у великих кількостях придбавають нові та вживані автомобілі в Росії через значну вигоду в перерахунку цін в іноземній валюті.

Національна палата підприємців Казахстану запропонувала уряду країни ввести тимчасове обмеження на ввезення товарів, чутливих до рублевої девальвації, серед них автомобілі, продукти харчування та будматеріали.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Крім того, влада Казахстану пропонує дозволити ввезення автомобілів в країну тільки офіційним дилерам. Значне зростання поставок нових і старих автомобілів з Росії в Казахстан обвалило в 2014 році місцевий ринок нових автомобілів.

Казахстан є одним з основних зарубіжних ринків для ряду російських автокомпаній, у тому числі для АВТОВАЗу і його спільного підприємства з GM, УАЗу, КАМАЗу. Також відвантажують продукцію до Казахстану російські заводи Renault, Toyota, Hyundai та FordSollers.

За матеріалами «За рулем.РФ»

 

Back to top button