Новини

Казахстан не встигає з локалізацією

Казахстан і Киргизія виступають за відстрочку на 2022-2025 роки введення вимоги Євразійської економічної комісії (ЄЕК) з підвищення локалізації в автопромі до 50%.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Астана також хоче розширити сферу дії вимоги, не обмежуючи її режимом промскладання, але Мінпромторг і Мінекономіки РФ не бачать такої необхідності. Паралельно розробляється єдиний механізм підтвердження країни походження автомобілів – в його відсутність виник конфлікт Москви і Мінська. Поки всі ці розбіжності прямо не впливають на автопродажі, але якщо сторони не домовляться, ситуація зміниться восени 2019 року.

Йдеться про виконання рішення ЄАЕС №72 від 2014 року. По ньому з 1 липня 2018 року для вільного обігу автомобілів в країнах союзу повинні виконуватися умови наявності технологічних операцій по зварюванню і фарбуванню кузова і рівня локалізації виробництва від 50%.

До цієї дати локалізація мала становити не менше 30%. Середній рівень локалізації автомобілів місцевого складання в Казахстані – 36,5%.

Киргизія також просить ЄЕК передбачити перехідний період до 2025 року.

Крім цього, ЄЕК і відомства країн МС опрацьовують єдиний механізм підтвердження країни походження.

У той же час, в Мінекономіки РФ не підтримують зміну термінів досягнення 50-відсоткової локалізації. У Росії немає проблем з виконанням вимог: рівень локалізації виробництва «90% моторних транспортних засобів перевищує 50% і вже наближається до 60%», запевнили в міністерстві.


За матеріалами zakon.kz


Back to top button