Карлос Таварес очолить PSA Peugeot Citroen

Tavers

Новим керівником французької групи PSA Peugeot Citroen стане колишній операційний директор компанії Renault Карлос Таварес. 55-річний португалець посяде президентський пост альянсу з 1 січня 2014 року, на якому замінить 61-річного француза Філіпа Варена.

Інженер Таварес приєднався до Renault в 1981 році. Надалі він, зокрема, очолював розробку автомобілів сімейства Megane другого покоління. У 2005 році він став керівником американського відділення Nissan, потім увійшов до складу ради директорів Renault, а після став другою особою Renault-Nissan після генерального директора альянсу Карлоса Гона.

Можливо це не єдині зміни, що чекають PSA в наступному році. Не вщухають розмови про те, що до складу найбільших акціонерів групи може увійти китайська компанія DongFeng, яка висловила готовність заплатити за 30 відсотків акцій французів 1,63 мільярда доларів.

На даний момент переговори знаходяться на початковій стадії і ніякої визначеності з питань передачі DongFeng частини цінних паперів поки немає.

Нагадаємо, що група PSA Peugeot Citroen переживає важкий період свого розвитку. У 2012 році фінансові втрати альянсу склали близько трьох мільярдів євро, а за останні місяці кількість працівників PSA було скорочено більш ніж на 10 тисяч чоловік.