КАМАЗ продав свій бізнес в Україні

Найбільший російський виробник вантажних автомобілів група КАМАЗ оголосила про продаж своєму закордонному партнеру бізнесу з продажу і сервісу автомобілів в Україні.

На прийняття такого рішення КАМАЗ підштовхнула невизначеність економічної та політичної ситуації в Україні, а також падіння курсу гривні по відношенню до основних валют, що призвело до зниження ліквідності, посилювання умов і зниження доступності запозичень. На кінець року сума балансових активів групи, схильних до ризиків, обумовлених ситуацією в Україні, склала близько 760 млн рублів. У результаті угоди група визнала дохід у розмірі 58 млн рублів.

Будучи найбільшим виробником вантажних автомобілів в Росії, КАМАЗ посідає 16-е місце серед провідних світових виробників важких вантажних автомобілів і восьме місце в світі за обсягом випуску дизельних двигунів. До складу технологічного ланцюжка групи входять 11 великих заводів автомобільного виробництва і підрозділів допоміжного циклу. За підсумками 2013 року продажі компанії становили 43 800 вантажівок. З них на експорт було відправлено 5 700 одиниць, в тому числі 700 штук – в Україну.