До порятунку SAAB підключаються нові китайські партнери

Китайський консорціум National Electric Vehicle Sweden (NEVS), який з 2012 року володіє збанкрутілим шведським виробником автомобілів SAAB, оголосив про зміну акціонерної структури компанії. Нагадаємо, що до 2010 року шведський виробник SAAB належав General Motors, а потім його викупив нідерландський виробник спортивних автомобілів Spyker. У 2011 році SAAB звернувся за захистом від кредиторів відповідно до закону про банкрутство. У червні 2012 року його придбав консорціум NEVS. У серпні минулого року і сам NEVS почав процедуру банкрутства, і виробництво на шведському заводі в Тролльхеттене тимчасово зупинилося. З процедури банкрутства NEVS вийшов місяць тому з новими планами, частиною яких є підключення нових партнерів та запуск виробництва в Китаї.

До цих пір 78-відсотковою часткою в SAAB володів гонконгський National Modern Energy Holdings, якому належить мажоритарний пакет NEVS. Решта акцій належали китайському фонду Qingbo Investment. Тепер NEVS уклав договори ще з двома компаніями, які отримають в цілому 30% SAAB і приймуть участь у фінансовій підтримці проблемної компанії. Нові партнери – китайські компанії Tianjin Binhai Hi-tech Industrial Development Area і Beijing State Research Information Technology, співвласником якого є велика китайська компанія мобільного зв’язку China Unicom.

За словами генерального директора NEVS Маттіаса Бергмана, залучення нових партнерів дозволить стабілізувати структуру володіння. За умовами угоди нові партнери вже внесли перший платіж у розмірі 40 млн.дол.США за придбану частку. Вся сума за 30% SAAB становить 200 млн.дол. Угода також передбачає будівництво в місті Тяньцзіні науково-дослідного центру та нового заводу, який випускатиме автомобілі з електродвигунами. «Основний упор NEVS робить на виробництво високоякісних електромобілів, головним ринком збуту для яких буде Китай», – заявив пан Бергман.

За матеріалами kommersant.ru