Iran Khodro має намір повернутися в Білорусь

Як повідомляє БелаПАН з посиланням на іранського виробника, Iran Khodro Company підписав меморандум про взаєморозуміння з білоруською автоскладально. компанією «Юнісон». Документ був підписаний після того, як компанія «Юнісон» висловила свою зацікавленість у відновленні зв’язків з Iran Khodro.

При наявності необхідних сертифікатів і стандартів для експорту транспортних засобів в державах – членах Євразійського митного союзу, Iran Khodro сподівається повернути свою частку на ринках СНД в найближчому майбутньому, заявили в компанії.

Офіційно співпрацю двох компаній було призупинено в лютому 2013 року, коли посол Ірану в Білорусі Мохаммад Реза Сабурі на прес-конференції в Мінську заявив, що білорусько-іранський проект зі складання легкових автомобілів «Саманд» на потужностях СП ЗАТ «Юнісон» згорнутий через конфлікт інтересів основних акціонерів.

Раніше в білоруському уряді зазначали, що Білорусь не задоволена роботою спільного підприємства з виробництва іранських автомобілів «Саманд» у зв’язку з малими обсягами виробництва.

Білорусько-британське спільне підприємство ЗАТ «Юнісон» засноване в 1996 році і стало першим в Білорусі виробником легкових автомобілів, мікроавтобусів та спеціалізованого автомобільного транспорту. За свою історію підприємство реалізувало кілька проектів з виробництва автомобілів, таких як Ford, Lublin, Samand, Zotye.

За матеріалами: http://naviny.by