Індія знижує ставку податку на електромобілі, щоб зробити їх доступними

27 липня Індія зменшила податковий тиск на власників електромобілів і побутових зарядних пристроїв. Країна заохочує населення до використання енергозберігаючих технологій. Ставка податку для власників електрокарів була знижена до позначки 5% з попередніх 12% і 18% відповідно.

Уряд передбачив у федеральному бюджеті податкові пільги для споживачів, які купують електромобілі. Рішення про зменшення податку було прийнято на засіданні ради GST під головуванням нового міністра фінансів Індії Нірмали Сітхараман в Нью-Делі.

Уряд країни прагне того, щоб електромобілі до 2030 року становили 30% від усіх продажів пасажирських транспортних засобів. Зараз цей показник через відсутність, головним чином, інфраструктури підзарядки і високу вартість акумуляторів становить менше 1%.

Владі вдалося на початку цього місяця зняти податки також і на імпорт автозапчастин, щоб допомогти збільшити продажі електромобілів і зменшити залежність країни від викопних видів палива.

Представляючи свій перший річний бюджет в п’ятницю, міністр фінансів Індії Нірмала Сітхараман оголосила про плани скоротити податки на виробництво електромобілів і стимули для компаній, які виробляють літієві батареї і зарядну інфраструктуру.