МоделіТехнології

Hyundai припинить продажу автомобілів з ДВЗ після 2040 року

Корейський автоконцерн Hyundai Motor розповів про стратегію по досягненню вуглецевої нейтральності. За планами компанії, це повинно статися до 2045 року, а важливим кроком до досягнення цієї мети є відмова від продажу автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

До 2040 року Hyundai Motor має намір знизити рівень викидів вуглецю на 75% в порівнянні з показниками 2019 го, а ще через п’ять – досягти повної вуглецевої нейтральності в своїй виробничій та операційної діяльності. Для цього розроблено кілька кроків, першим з яких є збільшення кількості електрифікованих моделей.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Згідно з планами Hyundai, до 2030 року 30% від усіх проданих у світі автомобілів марки припадатиме на моделі з нульовим рівнем викидів (ZEV), а до 2040 року акумуляторні електромобілі (BEV) і електромобілі на водневих паливних елементах (FCEV) становитимуть 80% в загальному обсязі продажів. З 2035 року в Європі припиняться продажу автомобілів Hyundai з двигунами, які працюють на викопних видах палива, з 2040 року – в усьому світі.

Що стосується водородомобілей, то в 2023 році Hyundai представить модель Nexo нового покоління і новий водневий мінівен (MPV), повнорозмірний кросовер на паливних елементах з’явиться після 2025 року.

Ще одним кроком по досягненню мети вуглецевої нейтральності стануть платформи нового покоління, такі як роботаксі на базі Ioniq 5, які не потребують контролю з боку водія, і транспортні засоби міської повітряної мобільності (UAM).

Також Hyundai буде розвивати видобуток “зеленого” водню, одержуваного шляхом електролізу води від джерел з низьким рівнем викидів СО2, принципи повторного використання акумуляторів в системі зберігання енергії, концепцію повернення енергії Vehicle-to-grid (V2G) з батареї назад в мережу з метою зниження навантажень споживання, особливо в години пік, модернізувати виробничі майданчики з метою скорочення викидів в атмосферу під час технологічних процесів.

Back to top button