Світ

Hyundai безкоштовно замінить 82 тисячі батарей ціною $ 900 млн

Компанія відкликає електромобілі Kona і Ioniq по всьому світу

Корейський автоконцерн Hyundai погодився відкликати 82 тисячі електромобілів Kona Electric, Ioniq Electric і електробусів Elec City, пише Bloomberg. Мова йде про машини, проданих по всьому світу з листопада 2017 по березень 2020 року.

На відкликання наполягла влада Південної Кореї. Причиною стали випадки самозаймання тягових батарей. Раніше керівництво автоконцерну намагалося вирішити проблему простими засобами, такими як перенастроюванням керуючої електроніки. Однак тепер Hyundai доведеться повністю замінити небезпечні блоки акумуляторів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Загальна сума ремонту складе приблизно 900 мільйонів доларів. Очікується, що ці витрати Hyundai розділить з LG Energy Solutions, компанією, яка поставляла для батарей акумулятори зі свого виробництва в Китаї.

Не зовсім зрозуміло, на які акумулятори буде проведена заміна. Це можуть бути всі ті ж LG, але без небезпечного дефекту, або ж елементи живлення від інших компаній, таких як CATL або SK Innovation.

Можна очікувати, що слідом за Hyundai заміна батарей знадобиться і електромобілів Kia, в яких використовуються такі самі елементи живлення. Трохи інакше йде справа з хетчбеком Chevrolet Bolt. У них також застосовуються акумулятори LG, але ці машини в більшій мірі знаходяться під юрисдикцією влади США.

Всього на даний момент в світі зафіксовано 18 випадків самозаймання електромобілів Hyundai. З більшістю з них пожежа сталася на фінальних стадіях зарядки.

Back to top button