Світ

Honda заплатить «Теслі», щоб уникнути штрафу в Європі

Американський концерн допоможе японському зарахувати на свій рахунок продажу електромобілів.

Компанії Honda і Tesla домовилися про об’єднання результатів продажів в Європі, повідомляє агентство Bloomberg. Це допоможе японському концерну уникнути мільярдного штрафу за невиконання норм викидів вуглекислого газу.

Згідно з прийнятими стандартами, в 2020 році середній викид СО2 на 1 кілометр шляху у всіх проданих автомобілів кожної марки не повинен перевищувати 95 грам. Для бензинових машин це відповідає витраті палива в 4,1 літра на 100 кілометрів, для дизельних 3,6 літра на 100 кілометрів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

При цьому мова йде саме про середню витрату. Тобто якщо компанія за рік продасть 50 бензинових машин з витратою 8,2 літра на 100 кілометрів і 50 електрокарів з нульовим вихлопом, то за середнім показником вона укладається в норми.

У Honda є електрокар, однак, як з’ясувалося, його очікувані продажу в 2020 році не дозволять укластися в строгий норматив. В такому випадку у компанії з’являється вибір: заплатити великий штраф або домовитися з іншим виробником електромобілів, який дозволить об’єднати результати продажів. Таким «рятівником» для Honda і стала Tesla.

Сума, яку Tesla отримає від Honda не називається. Однак це не перший автоконцерн, з яким компанія Ілона Маска уклала подібну угоду. Раніше Tesla погодилася «поділитися» результатами своїх продажів в Європі з групою Fiat Chrysler. З чуток, в замін італійці оплачують будівництво гігафабрікі «Тесли» в Берліні.

Також про подібному співробітництві оголосили Ford і Volvo. Причому донором в даному випадку виступають шведи, які досягли успіху в продажі не стільки електричних, скільки заряджають гібридних машин. Для останніх середня витрата палива вважається тільки на перші 100 кілометрів шляху, половину з яких гібрида проїжджають виключно на електротязі. Так що Volvo укладається в норматив з запасом і готова продати надлишки «Форду».

Back to top button