Світ

Honda заплатить «Теслі», щоб уникнути штрафу в Європі

Американський концерн допоможе японському зарахувати на свій рахунок продажу електромобілів.

Компанії Honda і Tesla домовилися про об’єднання результатів продажів в Європі, повідомляє агентство Bloomberg. Це допоможе японському концерну уникнути мільярдного штрафу за невиконання норм викидів вуглекислого газу.

Згідно з прийнятими стандартами, в 2020 році середній викид СО2 на 1 кілометр шляху у всіх проданих автомобілів кожної марки не повинен перевищувати 95 грам. Для бензинових машин це відповідає витраті палива в 4,1 літра на 100 кілометрів, для дизельних 3,6 літра на 100 кілометрів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

При цьому мова йде саме про середню витрату. Тобто якщо компанія за рік продасть 50 бензинових машин з витратою 8,2 літра на 100 кілометрів і 50 електрокарів з нульовим вихлопом, то за середнім показником вона укладається в норми.

У Honda є електрокар, однак, як з’ясувалося, його очікувані продажу в 2020 році не дозволять укластися в строгий норматив. В такому випадку у компанії з’являється вибір: заплатити великий штраф або домовитися з іншим виробником електромобілів, який дозволить об’єднати результати продажів. Таким «рятівником» для Honda і стала Tesla.

Сума, яку Tesla отримає від Honda не називається. Однак це не перший автоконцерн, з яким компанія Ілона Маска уклала подібну угоду. Раніше Tesla погодилася «поділитися» результатами своїх продажів в Європі з групою Fiat Chrysler. З чуток, в замін італійці оплачують будівництво гігафабрікі «Тесли» в Берліні.

Також про подібному співробітництві оголосили Ford і Volvo. Причому донором в даному випадку виступають шведи, які досягли успіху в продажі не стільки електричних, скільки заряджають гібридних машин. Для останніх середня витрата палива вважається тільки на перші 100 кілометрів шляху, половину з яких гібрида проїжджають виключно на електротязі. Так що Volvo укладається в норматив з запасом і готова продати надлишки «Форду».


Back to top button