НовиниСвіт

Great Wall запустить свій перший водневий автомобіль в цьому році

Найбільший в Китаї виробник позашляховиків Great Wall Motor запланував запустити свій перший водневий кросовер вже цього року. Як повідомляє Bloomberg, компанія також представить свої водневі авто під час зимових Олімпійських ігор в Китаї в наступному році.

Чжан Тяньюй, глава FTXT Energy Technology, «дочки» Great Wall, розповів, що за останні п’ять років авто гігант інвестував 2 млрд юанів ($305 млн) в розробку технологій, пов’язаних з воднем, які можуть використовуватися в транспортних засобах, а також в морських і залізничних перевезеннях.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Вей Цзяньцзюнь, засновник компанії, сказав, що Great Wall інвестує ще 3 млрд юанів протягом наступних трьох років, плануючи стати однією з найбільших водневих компаній в КНР до 2025 року.

Китай, найбільший у світі автомобільний ринок, заохочує розвиток автомобілів, вантажівок і автобусів, що працюють на водні, а уряд пропонує винагороду тим містам, які досягли цих технологічних цілей. У своєму 15-річному плані великомасштабного впровадження транспортних засобів на нових джерелах енергії, опублікованому в листопаді 2020 року, влада Китаю заявила, що країна зосередиться на побудові ланцюжків поставок паливних елементів і розробці вантажівок і автобусів, що працюють на водні. У вересні президент Сі Цзіньпін встановив 2030 рік, як крайній термін, коли Китай почне скорочувати викиди вуглецю.

Водень є більш чистим джерелом енергії, ніж рідке викопне паливо, і не вимагає масивної батареї або дорогих літієвих компонентів, які необхідно потім утилізувати. Однак його виробництво супроводжується високими витратами як з точки зору викидів вуглекислого газу, так і в доларовому вираженні.

Китай прагне до того, щоб протягом десяти років на дорогах країни був 1 млн водневих автомобілів, і інвестує сотні мільйонів юанів для субсидування таких проєктів і стимулювання досліджень і розробок.

Source
mind.ua
Back to top button