Новини

Держпідтримка створила комфортні умови для ринку і виробництва автомобілів в Казахстані

Попередні підсумки казахстанського авторинку підвели галузеві асоціації – АКАБ і «КазАвтоПром».

За рік на території країни було вироблено 19086 одиниць автотранспортної техніки або вдвічі більше, ніж в 2016 році.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Попит на нові машини в Казахстані збільшився на 6,1%. Офіційні дилери за рік реалізували в цілому 49052 легкових, комерційних автомобіля і автобуса.

Всього за минулий рік казахстанці витратили на придбання нових легкових автомобілів понад 1,1 мільярда доларів, що на 28,6% більше, ніж роком раніше.

За даними аналітиків АКАБ, казахстанські покупці все більше віддають перевагу автомобілям локального виробництва. У 2017 році в країні було продано 17416 легкових, комерційних автомобілів і автобусів, вироблених в Казахстані, а попит на автомобілі вітчизняного складання оновлює кращі історичні результати: їх ринкова частка за підсумками року зросла до 35,5%.

В першу чергу, відзначають експерти, зростання ринку в минулому році було обумовлене пільговим кредитуванням з боку держави.

На підприємстві «Азія Авто» в Усть-Каменогорську за минулий рік склали 11412 легкових автомобілів. На Костанайському заводі «СариаркаАвтоПром» було випущено 5912 транспортних засобів. На заводі «КамАЗ-Інжиніринг» за рік склали 820 вантажівок. Заводи Hyundai Trans Auto, «СемАЗ» і Daewoo Bus Kazakhstan випустили 942 одиниці техніки.

На експорт, за даними АКАБ, в минулому році було відправлено майже 1,5 тис. автомобілів.

Серед моделей, що поставляються з Казахстану в Росію, Білорусь, Киргизстан, Китай і Таджикистан – Hyundai HD, Lada і JAC.

У нинішньому році, в рамках трансформації Податкового кодексу місцеві виробники отримають додаткові пільги. У зв’язку з чим в галузевому союзі «КазАвтоПром» дають позитивний прогноз на 2018 рік. Тут вважають, що стабілізація галузевої ситуації стала можливою завдяки послідовній позиції держави в розвитку автопрому і, розраховують на галузеве зростання не менше 25% за підсумками 2018 року.


Back to top button