Новини

Держпідтримка російського автопрому в 2017 році може досягти $ 1 млрд.

Російський Мінпромторг пропонує уряду РФ в 2017 році збільшити держ. фінансування підтримки авторинку до 64,1 мільярда рублів, але при цьому відмовитися від програми оновлення автопарку, повідомляє “Автостат”.

У 2016 році на підтримку авторинку в кризу російська влада виділили понад 50 млрд рублів, а заступник міністра промисловості і торгівлі Олександр Морозов говорив недавно, що в 2017 році вартість комплексу заходів підтримки може перевищити 60 млрд рублів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Замість програми утилізації і трейд-ін, на яку в 2016 році було заплановано витратити 22,5 млрд рублів, Мінпромторг пропонує шість програм адресної допомоги окремим категоріям населення і бізнесменам на загальну суму 27,3 мілрд рублів. Нові запропоновані Мінпромторгом програми містять обмеження за ціною автомобіля, який можна купити зі знижкою, випливає з документів.

По 6 млрд рублів пропонується направити на три програми – “Перший автомобіль” (субсидія 60 тис. рублів при покупці першого автомобіля вартістю до 800 тис. рублів громадянам до 30 років), “Сімейний автомобіль” (субсидія 100 тис. рублів на покупку автомобіля до 1 мільйона рублів для сімей з трьома і більше дітьми в разі, якщо в родині немає автомобіля) і “Соціальний працівник” (субсидія 60 тис. рублів для працівників бюджетної сфери на покупку машини до 800 тис. рублів).

Ще 3,8 млрд рублів міністерство пропонує виділити на знижки для покупки тягачів, 2,5 мільярда рублів на субсидії для фермерів і 3 мільярди рублів – для малого бізнесу.

Обсяг підтримки експорту, який може вирости через девальвацію рубля в кризу, Мінпромторг пропонує збільшити в 2 рази до 6,0 мільярда рублів. Решта 30,8 млрд рублів в пропозиціях Мінпромторгу розподілені за програмами, які вже працювали в 2016 році. На пільгові автокредити та програму лізингу планується витратити 10,6 і 7 млрд рублів відповідно, причому обмежити субсидії на лізинг тільки комерційними автомобілями. На держзакупівлі шкільних автобусів, машин швидкої допомоги, міського електротранспорту планується виділити в цілому 9,7 млрд рублів і ще 3,5 мільярда – на підтримку продажів Газомоторні техніки.


Back to top button