Світ

Головний дизайнер марки LADA покинув російський АвтоВаз

На початку червня АВТОВАЗ залишили кілька високопоставлених менеджерів-іноземців. Це сталося після того, як компанія Renault відмовилася від своєї частки у російській компанії, а новим керівником АВТОВАЗу став Максим Соколов.

Серед них виявився віце-президент з дизайну Жан-Філіп Салар – по суті, головний дизайнер марки LADA. Французький фахівець прийшов у Тольятті в січні 2021 року, змінивши на цій посаді Стіва Маттіна, який пропрацював у Росії десять років і придумав сучасний стиль марки LADA.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Нагадаємо, Жан-Філіп Салар, 1973 року народження, приєднується до команди АВТОВАЗу з посади директора з дизайну Groupe Renault у Східній Європі (офіс у Бухаресті, Румунія), де відповідав за розробку дизайну всієї лінійки Dacia (Duster, новий Sandero, новий Logan, включаючи Arkana для Росії). У 2013 – 2015 роках пан Салар очолював команду дизайнерів Renault Samsung Motors у Кореї, у 2008 – 2013 роках працював на посаді головного дизайнера студії, який відповідає за дизайн-центр Renault у Мумбаї (Індія).

У Росії Жан-Філіп Салар не встиг реалізувати жодного проекту: останні прем’єри «Лади», рестайлінги «Ларгуса» та «Вести», були створені ще за Стіва Маттіна. Хто буде новим головним дизайнером марки – поки що невідомо.

Як заявив раніше міністр промисловості та торгівлі РФ Денис Мантуров, який очолив раду директорів АВТОВАЗу, нові продукти LADA будуть розроблятися, у тому числі на російських платформах з використанням російських інжинірингових компетенцій, а також із максимальним залученням російських постачальників компонентів – це принципове рішення.

Back to top button