Новини

Голландці готуються сказати “ні” ДВЗ

У боротьбі за збільшення тривалості життя городян і поліпшення його якості, влада Амстердама розробила план заходів, згідно з яким до 2030 року в місто заборонять в’їзд автомобілів та мотоциклів з двигунами внутрішнього згоряння. Поетапне введення нових правил почнеться вже з наступного року, коли дизельним машинам старше 15 років не можна буде заїжджати в межі кільцевої автомагістралі.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Таким чином влада столиці Нідерландів хоче скоротити рівень шкідливих викидів, оскільки вони впливають на середню тривалість життя городян. Згідно з планом Clean Air Action, спочатку в місто заборонять в’їзд дизельним машинам, випущеним до 2005 року, а з 2022 року центр міста закриють для автобусів з ДВЗ. До 2025 року заборона поширюватиметься на прогулянкові судна і скутери.

Нові вимоги, впевнена влада Амстердама, змусять автомобілістів пересідати на електричні та водневі автомобілі. Очікується, що виросте і ринок вживаних машин з нульовими викидами.

Крім того, адміністрація планує побудувати від 16 до 23 тисяч зарядних станцій, так як зараз в місті їх налічується всього три тисячі.

Для довідки, населення муніципалітету Амстердам становить трохи більше 800 тис. осіб, а разом з передмістями – 2,3 млн жителів.

У той же час в Україні, за даними сервісу PlugShare, кількість зарядних станцій становить близько 2,1 тис. шт.

Джерело: The Guardian

Back to top button