Світ

GM зібрався стати головним виробником електромобілів

Компанія продовжує робити гучні заяви та одночасно стримувати продажу своїх електричних моделей

Глава корпорації General Motors Мері Барра опублікувала у себе в LinkedIn пост, в якому висловила впевненість в успіху на ринку електромобілів. За словами Барри, нові технології Ultium дозволять концерну перемогти в битві з конкурентами за серця покупців електричних машин.

 

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Така амбітна заява викликала хвилю скепсису з боку електромобільної спільноти. Справа в тому, що GM дає подібні обіцянки вже щонайменше чверть століття, приховуючи за ними своє справжнє бажання продовжувати випуск великих і ненажерливих бензинових пікапів і позашляховиків.

Так, ще в 90-ті роки минулого століття корпорація урочисто представила електрокар EV1, проте продавати його не стала, запропонувавши брати машини в оренду. Зіткнувшись з високим попитом, GM … відкликала у користувачів всі машини і знищила їх, заявивши, що електрокари виявилися нікому не потрібні що робити їх не варто незважаючи на заклики політиків і екоактивістів. Пізніше про цю історію був знятий знаменитий документальний фільм «Хто вбив електрокар».

У минулому десятилітті у GM, здавалося, з’явився конкурентоспроможний електромобіль Chevrolet Bolt, який не поступався своїм прямим конкурентам за технічними характеристиками. Однак концерн так і не випустив Bolt в широкий продаж, обмежившись обраними дилерськими центрами в деяких штатах. Навіть там потенційним покупцям доводилося за службовим чекати замовлені електромобілі і весь цей час продавці переконували їх купити більш вигідні для GM бензинові аналоги.

Нинішня заява пані Барри співпала зі звісткою про те, що електричні пікапи Hummer можна буде купити тільки в половині дилерських центрів GM в США, що, фактично, суперечить меті вийти в лідери з продажу електричної техніки.


Back to top button