Читацький зал

Глава Toyota виступив проти заборони ДВЗ

Глава концерну Toyota Акіо Тойода застеріг від зайвого захоплення повною електрифікацією автотранспорту. Він заявив, що це може обернутися справжньою катастрофою для економіки Японії.

Акіо Тойода, який також є головою Асоціації автовиробників Японії, заявив, що занадто швидкий перехід на екологічно чисті автомобілі призведе до втрати 5,5 мільйона робочих місць і зниження випуску на 8 мільйонів машин.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

В якості альтернативи глава Toyota пропонує зосередитися на гібридних автомобілях. “Ворогом екології є вуглекислий газ, а не внутрішнє згоряння”, – заявив топ-менеджер. І додав, що темпи переходу до вуглецевої нейтральності повинні враховувати особливості економіки країни.

Глава Toyota виступив проти заборони ДВЗ

Японія критично залежить від експорту, а гібридні моделі коштують дешевше електрокарів і добре продаються в країнах, де відсутня інфраструктура зарядних станцій. Крім того, постійне вдосконалення технологій робить ці автомобілі менш шкідливими для навколишнього середовища.

Для довідки, Toyota випустила в цілому 18,1 мільйона гібридних машин – це вже зменшило вуглецевий слід до величини, еквівалентної виробництва 5,5 мільйона електрокарів.

Глава Toyota виступив проти заборони ДВЗ

Під час недавньої онлайн-конференції Асоціації автовиробників Японії позицію Акіо Тойоди активно підтримали топ-менеджери японських компаній Honda, Yamaha і Isuzu.

На загальну думку, як тільки автомобілі з ДВЗ потраплять під заборону, автовиробники встануть перед складним вибором: перенести виробництво бензинових, дизельних і гібридних машин в інші країни, або повністю його закрити.

Глава Toyota виступив проти заборони ДВЗ

Нагадаємо, що ряд європейських країн, включаючи Францію і Німеччину, також виступають проти повної заборони випуску автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Однак, влада Японії і США форсують процес переходу на екологічно чисті автомобілі, в тому числі шляхом різних пільг для покупців електрокарів. У той же час японські автовиробники хочуть більшої свободи у виборі технологій для досягнення вуглецевої нейтральності.

Source
РБК
Back to top button