МоделіНовиниСвіт

Geely виводить на ринок новий бренд і кидає виклик Tesla

Китайська Geely планує випускати електромобілі під новою маркою, пише Reuters, оскільки компанія сподівається кинути виклик американській компанії Tesla.

Преміальні електромобілі від Geely вийдуть на ринок під маркою «Zeekr». За просування марки відповідатиме дочірня структура Geely – Lingling Technologies.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Geely, власник Volvo Cars і 9,7% Daimler AG, буде випускати моделі Zeekr на базі власної відкритої платформи для електромобілів – SEA (Sustainable Experience Architecture).

Продавати електромобілі Zeekr будуть напряму, виключивши дилерів з ланцюжка. У великих містах Китаю будуть відкриті шоуруми, а цінова політика буде єдиною для всіх регіонів країни. Для підвищення лояльності власників електромобілів марки Zeekr будуть пропонуватися фірмовий одяг та аксесуари, бажаючі зможуть стати акціонерами Lingling Technologies.

Це буде нова спроба Geely вийти на більш високий ринок, і вона підтримує давні амбіції засновника і голови правління Лі Шуфу щодо випуску автомобілів преміум-класу, таких як Mercedes-Benz, в спробі поборотися з лідером електромобілів Tesla Inc.

Активність Geely говорить про те, що компанія має серйозні наміри стати впливовим гравцем на ринку електромобілів. Вона вже співпрацює з Foxconn, Baidu і Faraday Future в сфері контрактного виробництва електромобілів, з Tencent в області розробки програмного забезпечення. У сфері виробництва тягових батарей компанія співпрацює з корейської LG Energy Solution.

Уряд Китаю активно просуває нові енергетичні транспортні засоби (NEV), такі як акумуляторні, гібридні бензиново-електричні автомобілі та автомобілі на водневих паливних елементах, у відповідь на хронічне забруднення повітря і потепління клімату, що викликає інтерес як у технологічних компаній, так і у інвесторів.

За прогнозами, в Китаї вже до 2025 року на частку NEV припадатиме 20% річних продажів автомобілів.

Back to top button