Geely не виключає зменшення експортних поставок в Україну

Китайський автовиробник Geely Automobile Holdings заявив, що розгляне можливість скорочення обсягів експорту в Україну автомобілів для складання, якщо політична ситуація там погіршиться, пише The Wall Street Journal.

“Дотепер ми не відчували сильного впливу на наш бізнес”, – сказав Ральф Чен, старший директор з бренд-менеджменту Geely International Corp, – “Ми реагуватимемо, якщо ситуація погіршиться, але поки у нас все добре (в Україні).”

За його словами, минулого року Geely збільшила продажі в Україні майже на третину в порівнянні з результатом 2012 року.

Як зазначив Ральф Чен, Україна входить до трійки найбільших зовнішніх ринків збуту для Geely. При цьому найбільшим зовнішнім споживачем продукції Geely залишається Росія, де торік було продано близько 30 000 автомобілів компанії. Україна посідає друге місце, а Саудівська Аравія замикає трійку найважливіших ринків автовиробника.

У минулому році у всьому світі Geely продала 549 518 автомобілів, на 14% поліпшивши показник попереднього року. Приблизно кожен п’ятий автомобіль був проданий за межами КНР.

Повертаючись до України, пан Чен зауважив, що Geely стежить за ситуацією, перебуваючи в тісному контакті зі своїми українськими дилерами, і при погіршенні положення не виключає скорочення експортних поставок розібраних автомобілів, які компанія відправляє в Україну для складання.

За його словами, в даний час Geely поставляє в Україну від 1 500 до 2 000 автомобілів на місяць, при цьому не уточнив, в якій мірі ці обсяги можуть бути скорочені.

Також Ральф Чен повідомив, що Geely прагне диверсифікувати поставки на інші ринки, зокрема до Бразилії, де компанія представила свій седан Emgrand EC7 на початку року.

У компанії Great Wall Motor Ко (інший китайський автовиробник, що працює на українському ринку) відзначають, що нестабільна ситуація в Україні ніяк не вплинула на їх бізнес. Представник цієї компанії повідомив, що вони будуть уважно стежити за розвитком ситуації на місцях.