Світ

Франція введе новий податок на вагу автомобіля

Міністр навколишнього середовища Франції оголосив про новий податок на вагу автомобілів, покликаному спонукати виробників скоротити викиди CO2. Під удар потраплять, в першу чергу, кросовери і позашляховики.

Як повідомляє національне інформаційне агентство France 24, згідно із заявою міністра навколишнього середовища Франції Барбари Помпілі, автомобілі вагою понад 1800 кг будуть обкладатися податком за ставкою 10 євро за кожен додатковий кілограм.

«Податок на вагу, який ми вводимо, є переконливим і необхідним сигналом для обліку впливу на навколишнє середовище найважчих транспортних засобів. Чим важче стають автомобілі, тим більше матеріалів і енергії вони споживають, а також забруднюють навколишнє середовище», – написала Помпілі в своєму Твіттері.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Новий податок буде введений в бюджет Франції на 2021 рік і не буде поширюватися на електромобілі. Найпопулярніші позашляховики французьких брендів, таких як Peugeot і Renault, важать менше 1,8 т, але постраждають більші розкішні моделі німецьких брендів, таких як Mercedes і Audi.

Франція введе новий податок на вагу автомобіля

Тим часом, транспортні засоби з найвищим рівнем викидів CO2 вже обкладаються у Франції додатковими податками в розмірі до 20 000 євро. Незважаючи на це, в країні спостерігається уповільнення темпів скорочення викидів CO2, в чому винні великі позашляховики.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) стверджує, що позашляховики були другим за величиною джерелом збільшення викидів парникових газів у Франції в період з 2008 по 2018 рік після авіації. Однак вірно і те, що продажі позашляховиків в Європі за цей час різко зросли. За словами WWF, «4,3 мільйона проданих у Франції за це десятиліття SUV мають такий же вуглецевий слід, як 25 мільйонів компактних електромобілів».

Back to top button