Новини

Французький уряд інвестує Renault

Французький уряд тимчасово збільшує частку в Renault SA (PARIS: RENA), щоб захистити додаткові права голосу, які держава має отримати відповідно до законодавства, повідомляє Bloomberg.

Днями Франція придбала 9,6 млн акцій Renault і дала доручення банку купити ще 4,4 млн паперів, говориться в заяві міністерства промисловості країни.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Купівля акцій автовиробника обійдеться уряду від 814 млн євро до 1,23 млрд євро.

Згідно з французьким законодавством, акціонери, які володіють паперами публічної компанії більше 2-х років, автоматично отримують подвоєні права голосу у випадку, якщо акціонери не проголосували спеціально проти зміни прав.

В результаті покупки акцій, частка держави в Renault зросте з 15% до 19,7%, права голосу – з 17,7% до 23,2%.

Згідно з заявою міністерства промисловості, ці дії повністю відповідають новим принципам володіння акціями, і покликані захистити вплив держави на управління компанією і її довгострокові інтереси.

Уряд має намір використовувати «всі важелі, які мають сьогодні інвестори, для просування прогресивного, довгострокового типу капіталізму», заявив міністр економіки Емманюель Макрон. За його словами, це враховує інтереси робітників і допомагає компаніям зростати.

Back to top button