Новини

Ford істотно скорочує свою присутність в Росії

Американська автомобілебудівна компанія Ford офіційно підтвердила своє рішення про скорочення присутності бренду на російському ринку, пише Укравтопром.

У заяві компанії сказано, що акціонери спільного підприємства Ford Sollers досягли угоди про реструктуризацію СП, і що його діяльність в майбутньому сконцентрується тільки на сегменті легкого комерційного транспорту.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Випуск легкових автомобілів триватиме до червня поточного року. Форд закриє два з трьох російських заводів і припинить поставки легкових автомобілів на ринок РФ. Підприємство в Єлабузі перейде під контроль Sollers і продовжить випускати комерційні фургони Ford Transit.

За словами російського віце-прем’єра Дмитра Козака зараз компанія готується до підписання з урядом спецінвестконтракта по виробництву даної моделі.

Відхід з російського ринку проходить в рамках масштабної програми компанії по реструктуризації бізнесу. Форд ще в січні анонсував, що має намір відмовлятися від збиткових для себе ринків, зосередившись на прибуткових напрямках. В цілому компанія має намір знизити витрати на 11 мільярдів доларів на рік, для чого оголосила про масштабні скорочення по всьому світу.

Для довідки: У Російській Федерації виробництвом автомобілів марки Ford займалися три заводи: у Всеволожську (Ford Focus і Ford Mondeo), в Набережних Челнах (Ford Fiesta і Ford Ecosport) і в Єлабузі (Ford Kuga, Ford Explorer і Ford Transit). Всі вони керувалися спільним підприємством американської Ford Motor Company (частка в 50,01 відсотка) і російської Sollers (49,99 відсотка). Спільне підприємство було створено на паритетних засадах, проте в подальшому контроль в компанії перейшов до американців.


Back to top button