Новини

Ford скорочує модельний ряд у Європі і закриє два заводи в Росії

Європейське відділення Форда в минулому році зазнало багатомільйонних збитків, а частка бренду на європейському ринку з 2010 року знизилася на чверть – до 6,5%. У зв’язку з цим компанія має намір кардинально скоротити модельний ряд: з машин європейського виробництва в ньому залишаться здебільшого кросовери і фургони, а виробництво компактвенів і мінівенів буде згорнуто. У європейському сегменті легкових автомобілів залишиться тільки Ford Focus.

Всі європейські операції будуть розподілені між трьома бізнес-групами. За комерційні автомобілі відповідатиме британський підрозділ з центром в Дантоні, легкові автомобілі стануть зоною відповідальності німецького відділення з центром в Кельні. Третя група зосередиться на імпортованих з Америки нішевих моделях, таких як Mustang, Explorer і Edge.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

За словами Стівена Армстронга, віце-президента Форда, який відповідає за ринки Європи, Близького Сходу і Африки, компанія готується до значного скорочення співробітників. Тільки на заводі в німецькому Саарлуї, де поки ще випускають компактвени Ford C-Max і Grand C-Max, скоротять більше тисячі працівників. Крім того, компанія закриє завод автоматичних трансмісій у французькому Бордо.

Звільнення загрожують і російським співробітникам Форда. Питання про майбутнє збиткового спільного підприємства Ford Sollers зараз знаходиться в стадії розгляду: стратегічне рішення буде прийнято в другому кварталі, заявив Армстронг. Найімовірніше, в Росії збережеться тільки виробництво фургонів Ford Transit на заводі в Єлабузі, а майданчики в Набережних Челнах і Всеволожську припинять випуск автомобілів.

Для довідки, за даними асоціації «Укравтопром» в минулому році попит на нові легкові автомобілі марки Ford знизився на 11% і склав 3128 шт. У представленій на українському ринку модельній лінійці найпопулярнішими були Focus і Kuga.

У той же час реєстрації нових комерційних автомобілів і автобусів цієї ж марки зросли на 5% до 1330 шт.


Back to top button